Goederentrein, Calandbrug, Europoort Rotterdam

Movares gaat boogbruggen van Theemswegtracé ontwerpen

Movares heeft van Havenbedrijf Rotterdam de opdracht gekregen om twee boogbruggen in het Theemswegtracé te ontwerpen. Deze boogbruggen gaan de stalen Calandbrug vervangen. Deze brug uit 1969 is verouderd en biedt onvoldoende capaciteit voor het toenemende goederenvervoer.

Het Theemswegtracé wordt de nieuwe verbinding tussen de Rotterdamse haven en het achterland. Daarvoor wordt de Havenspoorlijn, het eerste deel van de Betuweroute, omgelegd. De Calandbrug vormt een belangrijk verkeersknooppunt in deze verbinding. Al het treinverkeer over de Betuweroute van en naar Europoort en de Maasvlakte rijdt over deze route. Maar de Calandbrug bereikt het einde van haar technische levensduur. Het nieuwe Theemswegtracé met de twee boogbruggen bieden hiervoor een oplossing.

Ontwerp spoorbruggen

Concreet zorgt Movares voor de totstandkoming van een gedetailleerd ontwerp van deze bruggen. Hiervoor moet een verdiepingsslag gemaakt worden van het huidige voorontwerp voor de realisatie van de stalen boogbruggen in het Theemswegtracé. Daarvoor worden onder meer analyses gemaakt van de aanpalende projecten die interne en externe raakvlakken hebben met dit project.

Projectmanager Anne Blom van Movares: “Ons team heeft veel zin om met deze uitdagende opdracht aan de slag te gaan. De teamleden werken al jaren samen en hebben veel integrale kennis van spoorbruggen. We krijgen dan ook veel energie van dit project.”

Aanleg Theemswegtracé

De aanleg van het Theemswegtracé is een omvangrijk project, waarvoor aanpassingen nodig zijn aan wegen, spoor en kabels en leidingenstroken. Het is de bedoeling dat het nieuwe tracé in 2020 in gebruik wordt genomen.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Movares gaat boogbruggen van Theemswegtracé ontwerpen | SpoorPro.nl
Goederentrein, Calandbrug, Europoort Rotterdam

Movares gaat boogbruggen van Theemswegtracé ontwerpen

Movares heeft van Havenbedrijf Rotterdam de opdracht gekregen om twee boogbruggen in het Theemswegtracé te ontwerpen. Deze boogbruggen gaan de stalen Calandbrug vervangen. Deze brug uit 1969 is verouderd en biedt onvoldoende capaciteit voor het toenemende goederenvervoer.

Het Theemswegtracé wordt de nieuwe verbinding tussen de Rotterdamse haven en het achterland. Daarvoor wordt de Havenspoorlijn, het eerste deel van de Betuweroute, omgelegd. De Calandbrug vormt een belangrijk verkeersknooppunt in deze verbinding. Al het treinverkeer over de Betuweroute van en naar Europoort en de Maasvlakte rijdt over deze route. Maar de Calandbrug bereikt het einde van haar technische levensduur. Het nieuwe Theemswegtracé met de twee boogbruggen bieden hiervoor een oplossing.

Ontwerp spoorbruggen

Concreet zorgt Movares voor de totstandkoming van een gedetailleerd ontwerp van deze bruggen. Hiervoor moet een verdiepingsslag gemaakt worden van het huidige voorontwerp voor de realisatie van de stalen boogbruggen in het Theemswegtracé. Daarvoor worden onder meer analyses gemaakt van de aanpalende projecten die interne en externe raakvlakken hebben met dit project.

Projectmanager Anne Blom van Movares: “Ons team heeft veel zin om met deze uitdagende opdracht aan de slag te gaan. De teamleden werken al jaren samen en hebben veel integrale kennis van spoorbruggen. We krijgen dan ook veel energie van dit project.”

Aanleg Theemswegtracé

De aanleg van het Theemswegtracé is een omvangrijk project, waarvoor aanpassingen nodig zijn aan wegen, spoor en kabels en leidingenstroken. Het is de bedoeling dat het nieuwe tracé in 2020 in gebruik wordt genomen.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.