Nieuwe wissels, Utrecht CS, foto: Gerrit Serné/ProRail

Railforum verwelkomt startup Semiotic Labs

Kennisnetwerk voor het spoor Railforum heeft Semiotic Labs als zijn jongste lid verwelkomd. Directeur Corina de Jongh bood Semiotic Labs een wildcard aan vanwege het innovatieve karakter van de startup. Semiotic Labs heeft het systeem Condition Monitoring ontwikkeld voor spoorwissels dat de veiligheid en betrouwbaarheid van vervoer per spoor verhoogd. Dit systeem wordt ingezet om storingen aan wissels te voorkomen.

Semiotic Labs ontwikkelt algoritmes die worden gebruikt om patronen in het stroomverbruik van wissels om te zetten in voorspellingen over wanneer en waarom wissels falen. Het innovatieve van de startup past volgens Railforum bij de doelstelling van het onafhankelijke kennisnetwerk om haar 175 leden te stimuleren het maatschappelijk rendement van spoorvervoer te vergroten.

Uitval wissels

Directeur Corina de Jongh: “Railforum zoekt actief naar nieuwe leden die de railsector met nieuwe ideeën kunnen verrijken. Juist bedrijven met ervaring en kennis op gebied van big data analyse kunnen de sector op een nieuw spoor zetten. Het is mooi om te zien dat een startup als Semiotic Labs met onze leden wil samenwerken om het vervoer per trein aantrekkelijker te maken voor de reiziger.”

Oprichter Simon Jagers van Semiotic Labs: “Het Nederlandse spoor is verreweg het drukste van Europa. Toch rijdt 95 procent van de treinen op tijd of met minder dan 5 minuten vertraging. Dat is een wereldprestatie. Om dat te bereiken werken vele partijen samen. Asset Rail, één van de leden van Railforum, heeft ons uitgedaagd om met een oplossing te komen om de uitval van wissels te helpen voorkomen. We zijn er trots op om samen met hen die oplossing gevonden te hebben én kijken uit naar de samenwerking met alle leden van Railforum.”

Kennisnetwerk

Railforum is het onafhankelijke kennisnetwerk van ruim 175 bedrijven en organisaties die actief zijn in de brede railsector. Centraal in de vereniging staat het uitwisselen van kennis en ervaringen, om zo het maatschappelijk en economisch rendement van spoorvervoer te vergroten. Het accent ligt op het versnellen van (proces)innovaties.

Semiotic Labs is opgericht in mei 2015 en levert Condition Monitoring Tools die voorspellen wanneer en waarom industriële machines gaan falen. Met een team van zeven data scientists wordt sensor data omgezet in ‘bruikbare informatie’. Semiotic Labs richt zich op treinen, kranen en schepen.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Railforum verwelkomt startup Semiotic Labs | SpoorPro.nl
Nieuwe wissels, Utrecht CS, foto: Gerrit Serné/ProRail

Railforum verwelkomt startup Semiotic Labs

Kennisnetwerk voor het spoor Railforum heeft Semiotic Labs als zijn jongste lid verwelkomd. Directeur Corina de Jongh bood Semiotic Labs een wildcard aan vanwege het innovatieve karakter van de startup. Semiotic Labs heeft het systeem Condition Monitoring ontwikkeld voor spoorwissels dat de veiligheid en betrouwbaarheid van vervoer per spoor verhoogd. Dit systeem wordt ingezet om storingen aan wissels te voorkomen.

Semiotic Labs ontwikkelt algoritmes die worden gebruikt om patronen in het stroomverbruik van wissels om te zetten in voorspellingen over wanneer en waarom wissels falen. Het innovatieve van de startup past volgens Railforum bij de doelstelling van het onafhankelijke kennisnetwerk om haar 175 leden te stimuleren het maatschappelijk rendement van spoorvervoer te vergroten.

Uitval wissels

Directeur Corina de Jongh: “Railforum zoekt actief naar nieuwe leden die de railsector met nieuwe ideeën kunnen verrijken. Juist bedrijven met ervaring en kennis op gebied van big data analyse kunnen de sector op een nieuw spoor zetten. Het is mooi om te zien dat een startup als Semiotic Labs met onze leden wil samenwerken om het vervoer per trein aantrekkelijker te maken voor de reiziger.”

Oprichter Simon Jagers van Semiotic Labs: “Het Nederlandse spoor is verreweg het drukste van Europa. Toch rijdt 95 procent van de treinen op tijd of met minder dan 5 minuten vertraging. Dat is een wereldprestatie. Om dat te bereiken werken vele partijen samen. Asset Rail, één van de leden van Railforum, heeft ons uitgedaagd om met een oplossing te komen om de uitval van wissels te helpen voorkomen. We zijn er trots op om samen met hen die oplossing gevonden te hebben én kijken uit naar de samenwerking met alle leden van Railforum.”

Kennisnetwerk

Railforum is het onafhankelijke kennisnetwerk van ruim 175 bedrijven en organisaties die actief zijn in de brede railsector. Centraal in de vereniging staat het uitwisselen van kennis en ervaringen, om zo het maatschappelijk en economisch rendement van spoorvervoer te vergroten. Het accent ligt op het versnellen van (proces)innovaties.

Semiotic Labs is opgericht in mei 2015 en levert Condition Monitoring Tools die voorspellen wanneer en waarom industriële machines gaan falen. Met een team van zeven data scientists wordt sensor data omgezet in ‘bruikbare informatie’. Semiotic Labs richt zich op treinen, kranen en schepen.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.