Corina de Jongh, Railforum

‘Spoorsector gaat in 2014 nieuwe verbindingen aan’

COLUMN – Verrassende ontmoetingen met andere sectoren staan centraal bij Railforum in 2014. Dat schrijft directeur Corina de Jongh in haar column. Bij de uitwerking van de in 2013 geformuleerde visie moet ruimte zijn voor creativiteit en inspiratie. Met onder meer een verhuizing naar Utrecht CS wil de organisatie dat realiseren.

Lees hieronder De Jongh’s column.

´Een organisatie moet je (in hoofd en hart) raken, moet plezierig zijn en moet je talenten uitdagen’
 – Richard Branson

Voor mij is deze stelling het uitgangspunt voor ‘het nieuwe’ Railforum in 2014. 
Afgelopen jaar stond voor Railforum in het teken van visievorming. Zonder ‘stip op de horizon’ kun je niet met ruim 100 bedrijven werken aan betere prestaties en een gezamenlijke toekomst voor het spoorvervoer. Nu deze toekomstbeelden door onze leden zijn vastgesteld, is het de hoogste tijd om deze uit te werken. Railforum wil daarbij graag het platform zijn om deze beelden in concrete acties om te zetten. Maar dan wel met nieuwe inzichten.

Inspireren

Al ruim 20 jaar staat bij Railforum het elkaar ontmoeten en het delen van kennis centraal. Bij elke ontmoeting kan, bij een veilige, open en elkaar inspirerende sfeer, ruimte ontstaan voor nieuwe inzichten en dus nieuwe oplossingen. We zien daarbij het accent verschuiven van het delen van inhoudelijke kennis naar het delen en ontwikkelen van procesinnovaties. Investeren in vakkennis blijft essentieel, maar is niet meer voldoende. Ontwikkelingen volgen elkaar in een steeds hoger tempo op. Zelfredzaamheid is daarbij een voorwaarde. Railforum wil actief bijdragen aan het vergroten van de zelfkennis van haar leden, zodat zij nog meer autonoom kunnen denken en handelen.

Mijn nieuwjaarswens luidt dan ook: Luister in 2014 naar zowel je hoofd als je hart en laat je bij alles wat je doet leiden door je eigen innerlijke kompas, ook wel ‘onderbuikgevoel’ genoemd.
Dit zelfsturend vermogen, employability, is volgens mij van belang voor een gezonde toekomst van de organisaties in de spoorsector. Kennis en informatie zijn immers voor iedereen toegankelijk.

Leiderschap

Waarde toevoegen kan dus alleen door wat je met deze informatie doet. Hierbij wordt een beroep gedaan op ieders talenten, zoals creativiteit en ondernemerszin. Inspirerend leiderschap door het huidige topmanagement is daarbij wel een vereiste. En dat is iets wat je niet zo eenvoudig kunt leren. Dat moet je eigenlijk  gewoon van nature in je hebben. Dat moet je (willen en durven) zijn. Railforum kan wel de ‘veilige omgeving’ bieden om hiervoor ruimte te bieden en dit leiderschap verder ingevoerd te krijgen.

Hoe ziet dat er dan uit? In het jaarprogramma 2014 is alle ruimte voor verrassende ontmoetingen, met kruisbestuivingen over sectoren heen. We leggen daarbij het accent op procesthema’s zoals communicatie, inspiratie, samenwerking, waardecreatie, inspirerend leiderschap, generatie leren, etc. Uiteraard naast de gebruikelijke inhoudelijke onderwerpen. Railforum wil ondernemerschap belonen door hieraan positieve aandacht te schenken met prijzen e.d. Daarnaast bieden we intervisie-bijeenkomsten aan, waar leden elkaar kunnen stimuleren in hun creatieve ontwikkeling.

Verhuizen

Om deze ambitie waar te maken verhuist het bureau van Railforum van Hoofddorp naar Utrecht. Midden in het hart van het Nederlandse spoornet, in Hoog Catharijne. Hierdoor zijn fysieke ontmoetingen met leden veel eenvoudiger. Wie reist er niet minimaal wekelijks via Utrecht CS? Vanaf 1 februari ben je van harte welkom om bij ons langs te komen. Er is altijd wel iets te delen en te beleven! En natuurlijk kun je hiermee direct invloed uitoefenen op ons programma.

Railforum trekt in bij Seats2Meet Utrecht CS, en daarmee kiezen we voor nieuwe verrassende, waardevolle ontmoetingen met de andere gasten van S2M. Dit zijn vooral de mensen die in de lobby werken en hun kennis, vaardigheden en talenten, oftewel hun ‘sociaal kapitaal’,  graag met ons delen. Via het virtuele dashboard van S2M hebben we direct toegang tot deze enorme ‘schatkamer’, die ook representatief is voor onze klantenkring.

Dashboard

Doordat de meeste S2M-locaties op treinstations zijn, reizen hun gasten vooral met het openbaar vervoer. Deze groep is daarnaast ook zeer divers van samenstelling en kenmerkt zich door veel ondernemende, zelfsturende, kritische en creatieve talenten. Ook deze zijn te zien op het dashboard, waar je elke vraag kunt stellen en de meest verrassende antwoorden kunt verwachten.

Binnen het S2M-concept noemen we dit de sociale verbindingen die mensen leggen. Hierdoor ontstaat een nieuwe waarde, sociaal kapitaal. En dat is volgens mij een steeds belangrijk wordende bouwsteen voor de maatschappij, en zeker voor het openbaar vervoer van de toekomst. Vandaar dat ik zin heb in 2014, het jaar waarin het team van S2M, hun gasten en Railforum nieuwe verbindingen aangaan. Jullie zijn vanaf 1 februari van harte uitgenodigd: Moreelsepark 65 in Utrecht!

Corina de Jongh

Auteur: Tom van Gurp

Tom van Gurp is redacteur van SpoorPro en Nieuwsblad Transport.

2 reacties op “‘Spoorsector gaat in 2014 nieuwe verbindingen aan’”

Thijmen van Iterson|09.01.14|11:31

Veel succes en hoop dat er ruimte ontstaat om buiten de conservatieve paden te gaan denken en handelen.
Als een echt bedrijf open voor innovaties en creatieve geesten.

Thijmen van Iterson|09.01.14|11:32

Veel succes en hoop dat er ruimte ontstaat voor innovaties en creatieve geesten.
Een echt bedrijf dus.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

‘Spoorsector gaat in 2014 nieuwe verbindingen aan’ | SpoorPro.nl
Corina de Jongh, Railforum

‘Spoorsector gaat in 2014 nieuwe verbindingen aan’

COLUMN – Verrassende ontmoetingen met andere sectoren staan centraal bij Railforum in 2014. Dat schrijft directeur Corina de Jongh in haar column. Bij de uitwerking van de in 2013 geformuleerde visie moet ruimte zijn voor creativiteit en inspiratie. Met onder meer een verhuizing naar Utrecht CS wil de organisatie dat realiseren.

Lees hieronder De Jongh’s column.

´Een organisatie moet je (in hoofd en hart) raken, moet plezierig zijn en moet je talenten uitdagen’
 – Richard Branson

Voor mij is deze stelling het uitgangspunt voor ‘het nieuwe’ Railforum in 2014. 
Afgelopen jaar stond voor Railforum in het teken van visievorming. Zonder ‘stip op de horizon’ kun je niet met ruim 100 bedrijven werken aan betere prestaties en een gezamenlijke toekomst voor het spoorvervoer. Nu deze toekomstbeelden door onze leden zijn vastgesteld, is het de hoogste tijd om deze uit te werken. Railforum wil daarbij graag het platform zijn om deze beelden in concrete acties om te zetten. Maar dan wel met nieuwe inzichten.

Inspireren

Al ruim 20 jaar staat bij Railforum het elkaar ontmoeten en het delen van kennis centraal. Bij elke ontmoeting kan, bij een veilige, open en elkaar inspirerende sfeer, ruimte ontstaan voor nieuwe inzichten en dus nieuwe oplossingen. We zien daarbij het accent verschuiven van het delen van inhoudelijke kennis naar het delen en ontwikkelen van procesinnovaties. Investeren in vakkennis blijft essentieel, maar is niet meer voldoende. Ontwikkelingen volgen elkaar in een steeds hoger tempo op. Zelfredzaamheid is daarbij een voorwaarde. Railforum wil actief bijdragen aan het vergroten van de zelfkennis van haar leden, zodat zij nog meer autonoom kunnen denken en handelen.

Mijn nieuwjaarswens luidt dan ook: Luister in 2014 naar zowel je hoofd als je hart en laat je bij alles wat je doet leiden door je eigen innerlijke kompas, ook wel ‘onderbuikgevoel’ genoemd.
Dit zelfsturend vermogen, employability, is volgens mij van belang voor een gezonde toekomst van de organisaties in de spoorsector. Kennis en informatie zijn immers voor iedereen toegankelijk.

Leiderschap

Waarde toevoegen kan dus alleen door wat je met deze informatie doet. Hierbij wordt een beroep gedaan op ieders talenten, zoals creativiteit en ondernemerszin. Inspirerend leiderschap door het huidige topmanagement is daarbij wel een vereiste. En dat is iets wat je niet zo eenvoudig kunt leren. Dat moet je eigenlijk  gewoon van nature in je hebben. Dat moet je (willen en durven) zijn. Railforum kan wel de ‘veilige omgeving’ bieden om hiervoor ruimte te bieden en dit leiderschap verder ingevoerd te krijgen.

Hoe ziet dat er dan uit? In het jaarprogramma 2014 is alle ruimte voor verrassende ontmoetingen, met kruisbestuivingen over sectoren heen. We leggen daarbij het accent op procesthema’s zoals communicatie, inspiratie, samenwerking, waardecreatie, inspirerend leiderschap, generatie leren, etc. Uiteraard naast de gebruikelijke inhoudelijke onderwerpen. Railforum wil ondernemerschap belonen door hieraan positieve aandacht te schenken met prijzen e.d. Daarnaast bieden we intervisie-bijeenkomsten aan, waar leden elkaar kunnen stimuleren in hun creatieve ontwikkeling.

Verhuizen

Om deze ambitie waar te maken verhuist het bureau van Railforum van Hoofddorp naar Utrecht. Midden in het hart van het Nederlandse spoornet, in Hoog Catharijne. Hierdoor zijn fysieke ontmoetingen met leden veel eenvoudiger. Wie reist er niet minimaal wekelijks via Utrecht CS? Vanaf 1 februari ben je van harte welkom om bij ons langs te komen. Er is altijd wel iets te delen en te beleven! En natuurlijk kun je hiermee direct invloed uitoefenen op ons programma.

Railforum trekt in bij Seats2Meet Utrecht CS, en daarmee kiezen we voor nieuwe verrassende, waardevolle ontmoetingen met de andere gasten van S2M. Dit zijn vooral de mensen die in de lobby werken en hun kennis, vaardigheden en talenten, oftewel hun ‘sociaal kapitaal’,  graag met ons delen. Via het virtuele dashboard van S2M hebben we direct toegang tot deze enorme ‘schatkamer’, die ook representatief is voor onze klantenkring.

Dashboard

Doordat de meeste S2M-locaties op treinstations zijn, reizen hun gasten vooral met het openbaar vervoer. Deze groep is daarnaast ook zeer divers van samenstelling en kenmerkt zich door veel ondernemende, zelfsturende, kritische en creatieve talenten. Ook deze zijn te zien op het dashboard, waar je elke vraag kunt stellen en de meest verrassende antwoorden kunt verwachten.

Binnen het S2M-concept noemen we dit de sociale verbindingen die mensen leggen. Hierdoor ontstaat een nieuwe waarde, sociaal kapitaal. En dat is volgens mij een steeds belangrijk wordende bouwsteen voor de maatschappij, en zeker voor het openbaar vervoer van de toekomst. Vandaar dat ik zin heb in 2014, het jaar waarin het team van S2M, hun gasten en Railforum nieuwe verbindingen aangaan. Jullie zijn vanaf 1 februari van harte uitgenodigd: Moreelsepark 65 in Utrecht!

Corina de Jongh

Auteur: Tom van Gurp

Tom van Gurp is redacteur van SpoorPro en Nieuwsblad Transport.

2 reacties op “‘Spoorsector gaat in 2014 nieuwe verbindingen aan’”

Thijmen van Iterson|09.01.14|11:31

Veel succes en hoop dat er ruimte ontstaat om buiten de conservatieve paden te gaan denken en handelen.
Als een echt bedrijf open voor innovaties en creatieve geesten.

Thijmen van Iterson|09.01.14|11:32

Veel succes en hoop dat er ruimte ontstaat voor innovaties en creatieve geesten.
Een echt bedrijf dus.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.