
Verkeersleiding stuurt in zeldzame fout intercity de verkeerde kant op
De trein vertrok vanuit Utrecht Centraal in de richting Den Haag, maar name een foute afslag.PvL/Flickr
Een aanrijding met een hert bij Harmelen eerder op de avond was er uiteindelijk verantwoordelijk voor dat een trein woensdag rond 19.30 pardoes de verkeerde richting op gestuurd werd. De Intercity die volgens dienstregeling van Utrecht Centraal naar Den Haag Centraal reed nam tot verbijstering van de passagiers ineens een afslag richting Leiden.
Wilt u dit artikel lezen?
Word nu SpoorPro Premium Abonnee en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de spoormarkt.
Bent u al abonnee?
Nee hoor, niet de aanrijding met het hert, maar infrabeheerder ProRail is volledig verantwoordelijk voor deze fout. Zo simpel is het.
Het was een sprinter (6962), geen intercity.
Op 2 januari overkwam mij iets vergelijkbaars. De trein uit Geldermalsen werd in Utrecht gesplitst. Het deel met de reizigers dat volgens info naar Leiden zou gaan ging naar opstelterrein Carthesiusweg. Daar stonden we een tijdje, en zagen het andere stel op het spoor richting Woerden. Na enige tijd gingen we terug naar Utrecht CS. Daar weer gekeerd. Met 20 minuten vertraging gingen we naar Leiden. De trein werd vervolgens in Woerden opgeheven. Daar met trein van een half uur later naar Leiden.