Delft Hyperloop door naar SpaceX-competitie in Californië

Het Delft Hyperloop-team is geselecteerd om mee te doen aan de race die aankomende zomer in Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië plaatsvindt. Het Delftse studententeam hoorde deze week het verlossende woord.

Delft Hyperloop is uit honderden aanmeldingen geselecteerd als één van de 22 teams om naar Californië te mogen reizen. Het team bestaande uit 39 studenten, is afgelopen september gestart met het ontwerp van hun nieuwe pod. Zij werkten een half jaar lang aan de optimalisatie van het ontwerp, waarna deze op 13 februari is gepresenteerd aan het grote publiek in Museum Prinsenhof in Delft.

SpaceX competitie

Teamcaptain Rieneke van Noort: “De allereerste SpaceX competitie, in 2017, werd gewonnen door Delft Hyperloop en het afgelopen jaar werd ons team tweede. Daarom hadden we een goede kans dat we dit jaar weer naar Californië zouden mogen, maar toch blijft het spannend. We hebben de afgelopen maanden hard gewerkt om een ontwerp neer te zetten dat vorig jaar overtreft om aan SpaceX te tonen dat we blijven groeien. We hopen dit jaar het wereldsnelheidsrecord van het TUM Hyperloop team, onze Duitse concurrentie, te verbreken.”

De komende maanden staan in het teken van de productie en het testen van het voertuig. Tijdens deze productiefase zullen de subcomponenten van het voertuig uitgebreid getest en geoptimaliseerd worden. Dit is volgens Delft Hyperloop nodig “om het risico op fouten tijdens de race te minimaliseren”.

Toch blijft het volgens het studententeam ingewikkeld om het voertuig in zijn geheel te testen. Pas bij de race in juli wordt het volledige vermogen van het voertuig zichtbaar en is te zien of het voertuig in staat is om de beoogde snelheid te behalen.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een gratis proefabonnement af en 

krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de spoormarkt.

1 maand gratis proefabonnement

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is journalist van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Delft Hyperloop door naar SpaceX-competitie in Californië | SpoorPro.nl

Delft Hyperloop door naar SpaceX-competitie in Californië

Het Delft Hyperloop-team is geselecteerd om mee te doen aan de race die aankomende zomer in Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië plaatsvindt. Het Delftse studententeam hoorde deze week het verlossende woord.

Delft Hyperloop is uit honderden aanmeldingen geselecteerd als één van de 22 teams om naar Californië te mogen reizen. Het team bestaande uit 39 studenten, is afgelopen september gestart met het ontwerp van hun nieuwe pod. Zij werkten een half jaar lang aan de optimalisatie van het ontwerp, waarna deze op 13 februari is gepresenteerd aan het grote publiek in Museum Prinsenhof in Delft.

SpaceX competitie

Teamcaptain Rieneke van Noort: “De allereerste SpaceX competitie, in 2017, werd gewonnen door Delft Hyperloop en het afgelopen jaar werd ons team tweede. Daarom hadden we een goede kans dat we dit jaar weer naar Californië zouden mogen, maar toch blijft het spannend. We hebben de afgelopen maanden hard gewerkt om een ontwerp neer te zetten dat vorig jaar overtreft om aan SpaceX te tonen dat we blijven groeien. We hopen dit jaar het wereldsnelheidsrecord van het TUM Hyperloop team, onze Duitse concurrentie, te verbreken.”

De komende maanden staan in het teken van de productie en het testen van het voertuig. Tijdens deze productiefase zullen de subcomponenten van het voertuig uitgebreid getest en geoptimaliseerd worden. Dit is volgens Delft Hyperloop nodig “om het risico op fouten tijdens de race te minimaliseren”.

Toch blijft het volgens het studententeam ingewikkeld om het voertuig in zijn geheel te testen. Pas bij de race in juli wordt het volledige vermogen van het voertuig zichtbaar en is te zien of het voertuig in staat is om de beoogde snelheid te behalen.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en 

krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de spoormarkt.

start actie abonnement

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is journalist van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.