Een reiziger op Utrecht Centraal, foto: ANP

FNV: stel OV alleen beschikbaar voor medewerkers in vitale sectoren

Als het aan FNV Spoor en FNV Streekvervoer ligt, is het openbaar vervoer voorlopig alleen beschikbaar voor woon-werkverkeer van mensen die in vitale sectoren werken. Dat moet samen met andere maatregelen ook de veiligheid van OV-medewerkers helpen waarborgen en de kans op besmetting met COVID-19 minimaliseren.

In het kader van de bestrijding van het coronavirus heeft de regering een aantal vitale sectoren aangewezen. Mensen in onder meer de zorg, de voedselketen, media, afvalverwerking en het openbaar vervoer moeten hun werk kunnen blijven doen. Het is ook met het oog op die groepen dat het openbaar vervoer nog draait, zij het in fors uitgeklede vorm. Afgelopen weekend, met name op zaterdag, waren er echter best veel dagjesmensen in de trein te vinden. Daardoor was het soms lastig de voorgeschreven anderhalve meter afstand van elkaar te houden en kwam dus ook de veiligheid van het OV-personeel in het gedrang.

Niet ten koste van alles

FNV Spoor en FNV Streekvervoer willen nu dat medewerkers uit vitale sectoren speciale vervoerbewijzen krijgen, zodat alleen zij nog met het OV kunnen reizen. “Alle andere burgers moet verboden worden met het openbaar vervoer te reizen.” Henri Janssen, bestuurder FNV Spoor: “Onze leden staan zoals altijd klaar voor de reizigers, maar uiteraard niet ten koste van alles. Ze moeten op een veilige manier de artsen, verplegers, schoonmakers van ziekenhuizen en alle andere mensen uit de cruciale sectoren naar en van het werk kunnen brengen.”

Contant geld in de ban

De vakbonden stellen ook enkele andere maatregelen voor die de veiligheid van het OV-personeel moeten bevorderen. “Geef de medewerkers goedgekeurde handschoenen, spatbrillen, desinfectiemiddelen en ook mondkapjes als die weer voldoende beschikbaar zijn. Instrueer de medewerkers hoe ze daar mee om moeten gaan”, aldus Janssen. En contant geld moet in de ban, stelt Brigitta Paas van FNV Streekvervoer. “Nog steeds moeten onze leden achter de balies contant geld aannemen. Zo vergroot je de risico’s onnodig.” Boa’s en handhavers moeten volgens FNV zien dat al deze maatregelen ook echt worden nageleefd.

Lees meer in ons Dossier over het coronavirus.

Auteur: Vincent Krabbendam

Vincent Krabbendam is hoofdredacteur van zusteruitgave Infrasite.

1 reactie op “FNV: stel OV alleen beschikbaar voor medewerkers in vitale sectoren”

Christian ter Maat - Management Consultant|15.04.20|00:17

De machinist zit in zijn cabine, de conducteur sluit de deuren en gaat naar zijn hok, de toegang wordt door elektronische poorten geregeld. Laat zoveel mogelijk treinen rijden, dan is er voldoende ruimte voor de passagiers om afstand te houden. Veel aanbod is veel spreiding. En mocht het vol worden dan met 1 druk op de knop stoppen de elektronische poortjes met toelaten van mensen en schalt de al zo vertrouwde intercom wat mensen moeten doen. Op de NS-app laten zien waar het te druk wordt.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

FNV: stel OV alleen beschikbaar voor medewerkers in vitale sectoren | SpoorPro.nl
Een reiziger op Utrecht Centraal, foto: ANP

FNV: stel OV alleen beschikbaar voor medewerkers in vitale sectoren

Als het aan FNV Spoor en FNV Streekvervoer ligt, is het openbaar vervoer voorlopig alleen beschikbaar voor woon-werkverkeer van mensen die in vitale sectoren werken. Dat moet samen met andere maatregelen ook de veiligheid van OV-medewerkers helpen waarborgen en de kans op besmetting met COVID-19 minimaliseren.

In het kader van de bestrijding van het coronavirus heeft de regering een aantal vitale sectoren aangewezen. Mensen in onder meer de zorg, de voedselketen, media, afvalverwerking en het openbaar vervoer moeten hun werk kunnen blijven doen. Het is ook met het oog op die groepen dat het openbaar vervoer nog draait, zij het in fors uitgeklede vorm. Afgelopen weekend, met name op zaterdag, waren er echter best veel dagjesmensen in de trein te vinden. Daardoor was het soms lastig de voorgeschreven anderhalve meter afstand van elkaar te houden en kwam dus ook de veiligheid van het OV-personeel in het gedrang.

Niet ten koste van alles

FNV Spoor en FNV Streekvervoer willen nu dat medewerkers uit vitale sectoren speciale vervoerbewijzen krijgen, zodat alleen zij nog met het OV kunnen reizen. “Alle andere burgers moet verboden worden met het openbaar vervoer te reizen.” Henri Janssen, bestuurder FNV Spoor: “Onze leden staan zoals altijd klaar voor de reizigers, maar uiteraard niet ten koste van alles. Ze moeten op een veilige manier de artsen, verplegers, schoonmakers van ziekenhuizen en alle andere mensen uit de cruciale sectoren naar en van het werk kunnen brengen.”

Contant geld in de ban

De vakbonden stellen ook enkele andere maatregelen voor die de veiligheid van het OV-personeel moeten bevorderen. “Geef de medewerkers goedgekeurde handschoenen, spatbrillen, desinfectiemiddelen en ook mondkapjes als die weer voldoende beschikbaar zijn. Instrueer de medewerkers hoe ze daar mee om moeten gaan”, aldus Janssen. En contant geld moet in de ban, stelt Brigitta Paas van FNV Streekvervoer. “Nog steeds moeten onze leden achter de balies contant geld aannemen. Zo vergroot je de risico’s onnodig.” Boa’s en handhavers moeten volgens FNV zien dat al deze maatregelen ook echt worden nageleefd.

Lees meer in ons Dossier over het coronavirus.

Auteur: Vincent Krabbendam

Vincent Krabbendam is hoofdredacteur van zusteruitgave Infrasite.

1 reactie op “FNV: stel OV alleen beschikbaar voor medewerkers in vitale sectoren”

Christian ter Maat - Management Consultant|15.04.20|00:17

De machinist zit in zijn cabine, de conducteur sluit de deuren en gaat naar zijn hok, de toegang wordt door elektronische poorten geregeld. Laat zoveel mogelijk treinen rijden, dan is er voldoende ruimte voor de passagiers om afstand te houden. Veel aanbod is veel spreiding. En mocht het vol worden dan met 1 druk op de knop stoppen de elektronische poortjes met toelaten van mensen en schalt de al zo vertrouwde intercom wat mensen moeten doen. Op de NS-app laten zien waar het te druk wordt.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.