
Man aangehouden in internationale trein met chipszak vol geld
De Koninklijke Marechaussee heeft zondag tijdens een controle in een internationale trein bij Breda een man uit Italië aangehouden voor witwassen. De Italiaan had ruim 33.000 euro cashgeld bij zich. Het meeste daarvan, bijna 30.000 euro, zat in een zak chips die zwaarder voelde dan normaal, aldus de marechaussee.
De marechaussee controleert vaak in de internationale treinen omdat daar regelmatig mensen zonder geldige reisdocumenten worden aangetroffen. Bij het controleren van de papieren van de Italiaan bleek hij geregistreerd te staan als ‘ongewenste vreemdeling’.
Witwassen
Toen hij werd gefouilleerd trof de marechaussee de bankbiljetten aan: 3540 euro in zijn kleding en 29.900 euro in de zak chips in zijn tas. De marechaussee meldt dat de man is aangehouden voor witwassen. Het geld is in beslag genomen.
Tijdens de controle van een internationale trein bij Breda hebben we een Italiaanse man aangehouden die in een chipszak zo’n 30.000 euro had verstopt. Hij is aangehouden voor witwassen. https://t.co/PBfbpj8kZe pic.twitter.com/U5UuQHFTS2
— Koninklijke Marechaussee (@Marechaussee) April 25, 2021
Bron: ANP