OCCR, verkeersleiding, ProRail

FNV-leden verwerpen cao ProRail en sluiten acties niet uit

FNV-leden die bij ProRail werken, hebben massaal het cao-onderhandelingsresultaat verworpen. Ze vinden de voorgestelde loonsverhoging te mager. Daarnaast zien ze te weinig terug van de wens om andere arbeidsvoorwaarden te verbeteren. Dat heeft de vakbond maandag bekendgemaakt.

FNV-bestuurder Huub van den Dungen: “De leden zijn vooral ook erg teleurgesteld over de houding van hun werkgever, die tijdens de onderhandelingen allerlei bestaande regelingen probeerde af te schaffen.”

Nieuwe cao

De nieuwe cao zou gelden vanaf 1 juli 2019, voor een periode van achttien maanden. FNV wil, naast vijf procent meer loon, maatregelen om de werkdruk te verlagen. Die laatste eis is ingewilligd door ProRail, maar het loonbod blijft steken op gemiddeld 3,2 procent per jaar. Van den Dungen: “Dat is net een half procentpunt meer dan de inflatie. Dat vinden onze leden echt veel te weinig.”

Vooral de pogingen van ProRail om allerlei bestaande regelingen in de cao af te schaffen, heeft volgens de vakbond kwaad bloed gezet bij de leden. “Het heeft ons veel moeite gekost alle door de werkgever voorgestelde verslechteringen tegen te houden. Daarbij werkt die houding van ProRail natuurlijk ontzettend demotiverend voor het personeel”, aldus Van den Dungen. Verslechteringen rondom onder meer verlofregelingen, toeslagen voor onregelmatig werk en het sociaal plan zouden door de FNV en de andere bonden zijn tegen gehouden.

Acties

FNV roept ProRail op opnieuw te onderhandelen. Van den Dungen: “Als werkgever moet je niet willen dat zoveel mensen de cao afwijzen.” Als ProRail niet opnieuw in gesprek gaat, gaat FNV actievoeren. “Uiteraard hopen we die te voorkomen. Acties bij ProRail hebben namelijk een grote, maatschappelijke impact.” Onder de ProRail-cao vallen ruim 4500 medewerkers.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en 

krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de spoormarkt.

start actie abonnement

Onderwerpen: , ,

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is journalist van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

FNV-leden verwerpen cao ProRail en sluiten acties niet uit | SpoorPro.nl
OCCR, verkeersleiding, ProRail

FNV-leden verwerpen cao ProRail en sluiten acties niet uit

FNV-leden die bij ProRail werken, hebben massaal het cao-onderhandelingsresultaat verworpen. Ze vinden de voorgestelde loonsverhoging te mager. Daarnaast zien ze te weinig terug van de wens om andere arbeidsvoorwaarden te verbeteren. Dat heeft de vakbond maandag bekendgemaakt.

FNV-bestuurder Huub van den Dungen: “De leden zijn vooral ook erg teleurgesteld over de houding van hun werkgever, die tijdens de onderhandelingen allerlei bestaande regelingen probeerde af te schaffen.”

Nieuwe cao

De nieuwe cao zou gelden vanaf 1 juli 2019, voor een periode van achttien maanden. FNV wil, naast vijf procent meer loon, maatregelen om de werkdruk te verlagen. Die laatste eis is ingewilligd door ProRail, maar het loonbod blijft steken op gemiddeld 3,2 procent per jaar. Van den Dungen: “Dat is net een half procentpunt meer dan de inflatie. Dat vinden onze leden echt veel te weinig.”

Vooral de pogingen van ProRail om allerlei bestaande regelingen in de cao af te schaffen, heeft volgens de vakbond kwaad bloed gezet bij de leden. “Het heeft ons veel moeite gekost alle door de werkgever voorgestelde verslechteringen tegen te houden. Daarbij werkt die houding van ProRail natuurlijk ontzettend demotiverend voor het personeel”, aldus Van den Dungen. Verslechteringen rondom onder meer verlofregelingen, toeslagen voor onregelmatig werk en het sociaal plan zouden door de FNV en de andere bonden zijn tegen gehouden.

Acties

FNV roept ProRail op opnieuw te onderhandelen. Van den Dungen: “Als werkgever moet je niet willen dat zoveel mensen de cao afwijzen.” Als ProRail niet opnieuw in gesprek gaat, gaat FNV actievoeren. “Uiteraard hopen we die te voorkomen. Acties bij ProRail hebben namelijk een grote, maatschappelijke impact.” Onder de ProRail-cao vallen ruim 4500 medewerkers.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en 

krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de spoormarkt.

start actie abonnement

Onderwerpen: , ,

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is journalist van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.