Peter Boom, directeur Rail Asset Management and Digitisation bij Royal HaskoningDHV

Royal HaskoningDHV versterkt railafdeling met Peter Boom

Royal HaskoningDHV heeft Peter Boom benoemd tot directeur Rail Asset Management and Digitisation bij het bedrijfsonderdeel Transport & Planning. Hij gaat leiding geven aan de ontwikkeling van nieuwe digitale diensten voor de spoorsector. Een belangrijk element daarbinnen is het ondersteunen van klanten bij het implementeren van het European Railway Traffic Management System (ERTMS), het nieuwe Europese beveiligingssysteem voor het spoor.

Peter Boom heeft meer dan 25 jaar ervaring in de railsector. Hij is afkomstig van spooronderneming Voestalpine. Daarvoor was hij onder meer werkzaam bij NS en DB Cargo, DEKRA Rail, Ricardo Rail en Sogeti.

Visie op digitale oplossingen

Anton van der Sanden, directeur Transport and Planning bij Royal HaskoningDHV: “We zijn trots dat Peter ons team komt versterken, met zijn ruime ervaring in de sector. Hij heeft een duidelijke visie op het belang van nieuwe digitale oplossingen voor de beschikbaarheid en het onderhoud van assets in de railsector. We kijken ernaar uit om die mogelijkheden samen met onze klanten en partners te benutten.”

Peter Boom over zijn benoeming: “Railvervoer is een duurzame mobiliteitsvorm die alleen maar belangrijker wordt, omdat landelijke en lokale overheden de CO2-uitstoot en de verkeerscongestie willen terugdringen. De railsector heeft veel te winnen bij het meer en beter gebruiken van data. Royal HaskoningDHV heeft een sterke reputatie in zowel rail en transport als in digitale innovatie. Dankzij die combinatie zijn we in staat om de efficiëntie en de interoperabiliteit in de sector verder te verhogen, samen met onze klanten en partners.”

Groeiende railmarkt

De benoeming van Boom past volgens Royal HaskoningDHV “in de ambitie om de positie op de groeiende railmarkt te versterken”. Ook de overname van Verebus Rail in augustus 2018, draagt daar volgens de onderneming aan bij. Hierdoor heeft Royal HaskoningDHV alle vier de accreditaties van ProRail en komt daarmee in aanmerking voor grote, geïntegreerde projecten. Royal HaskoningDHV is tevens gecertificeerd voor het behalen van stap 4 op de door ProRail ontwikkelde Veiligheidsladder en voor stap 5 op de CO2 Prestatieladder.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Royal HaskoningDHV versterkt railafdeling met Peter Boom | SpoorPro.nl
Peter Boom, directeur Rail Asset Management and Digitisation bij Royal HaskoningDHV

Royal HaskoningDHV versterkt railafdeling met Peter Boom

Royal HaskoningDHV heeft Peter Boom benoemd tot directeur Rail Asset Management and Digitisation bij het bedrijfsonderdeel Transport & Planning. Hij gaat leiding geven aan de ontwikkeling van nieuwe digitale diensten voor de spoorsector. Een belangrijk element daarbinnen is het ondersteunen van klanten bij het implementeren van het European Railway Traffic Management System (ERTMS), het nieuwe Europese beveiligingssysteem voor het spoor.

Peter Boom heeft meer dan 25 jaar ervaring in de railsector. Hij is afkomstig van spooronderneming Voestalpine. Daarvoor was hij onder meer werkzaam bij NS en DB Cargo, DEKRA Rail, Ricardo Rail en Sogeti.

Visie op digitale oplossingen

Anton van der Sanden, directeur Transport and Planning bij Royal HaskoningDHV: “We zijn trots dat Peter ons team komt versterken, met zijn ruime ervaring in de sector. Hij heeft een duidelijke visie op het belang van nieuwe digitale oplossingen voor de beschikbaarheid en het onderhoud van assets in de railsector. We kijken ernaar uit om die mogelijkheden samen met onze klanten en partners te benutten.”

Peter Boom over zijn benoeming: “Railvervoer is een duurzame mobiliteitsvorm die alleen maar belangrijker wordt, omdat landelijke en lokale overheden de CO2-uitstoot en de verkeerscongestie willen terugdringen. De railsector heeft veel te winnen bij het meer en beter gebruiken van data. Royal HaskoningDHV heeft een sterke reputatie in zowel rail en transport als in digitale innovatie. Dankzij die combinatie zijn we in staat om de efficiëntie en de interoperabiliteit in de sector verder te verhogen, samen met onze klanten en partners.”

Groeiende railmarkt

De benoeming van Boom past volgens Royal HaskoningDHV “in de ambitie om de positie op de groeiende railmarkt te versterken”. Ook de overname van Verebus Rail in augustus 2018, draagt daar volgens de onderneming aan bij. Hierdoor heeft Royal HaskoningDHV alle vier de accreditaties van ProRail en komt daarmee in aanmerking voor grote, geïntegreerde projecten. Royal HaskoningDHV is tevens gecertificeerd voor het behalen van stap 4 op de door ProRail ontwikkelde Veiligheidsladder en voor stap 5 op de CO2 Prestatieladder.

Auteur: Marieke van Gompel

Marieke van Gompel is redacteur van SpoorPro en algemeen hoofdredacteur van ProMedia Group.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.